444 0 402

Sosyal Medyada Biz}

Muradiye Sanat Akademisi açıldı
Detaylı bilgi almak için iletişim formunu doldurun
KAYIT OL

Oyunculuk Atölyesi

Amatör veya  profesyonel olarak oyuncu olmayı hedefleyen bireylere disiplinli  bir eğitim programıyla sahnede oyunculuk sanatı ile kendilerini keşfetmelerini hedefliyoruz. Kursumuz üç ana aşamada ilerleyecek ve ilk aşama teorik düzeyde temel oyunculuk eğitimiyle başlayıp ikinci aşamada daha çok teknik oyunculuk eğitimi ile devam edecek ve son aşamada oyuna, role hazırlık sürecinde sahne üzerinde kendi yeteneklerini  keşfetmeleri sağlanacaktır. Kursiyerlerimizin yetenekleri ölçüsünde salt oyunculuk mesleğini keşfetmeleri dışında birey için gerekli olan kişisel gelişim, mesleki alanlarında gelişim, Sahne tekniklerini öğrenmek gibi hedefler ile eğitimlere katılabilirler.

Hayatın rutine dönen koşuşturmasından kurtulmak isteyen herkese açık olan derslerimiz bireylerin normal hayatta üstlendikleri günlük rollerinin dışına çıkıp, kendisinde keşfetmekten mutlu olacağı farklı yönlerinin ortaya çıkarmasına olanak verecektir. Bu sayede etkili bir iletişim, Hayal gücünü geliştirme egzersizleriyle farkındalık çalışmaları gibi bir çok metodun kursiyerlerimizi oyunculuğun büyülü dünyası ile tanıştıracaktır.

Programın içeriği:

Ses ve Nefes Teknikleri

Diksiyon – Fonetik (Soluk – Ses – Boğumlama)

Artikülasyon

Doğaçlama

Duyguların İfadesi

Beden Dili

Doğallık ve kendini keşfetme

Metin Çözümleme – Metin Değerlendirme

Hareket

Temel Şan Eğitimi

Oyunculuk

Oyunculuk – Rol

Oyunculuk – Jest – Mimik

 Program süresi:

Temel Oyunculuk Eğitimi, haftada 2 gün ve günde 3’er saat olmak üzere haftada 6 saat, 16 hafta süren toplamda 96 saatlik bir eğitim programıdır. Bu eğitim programının ilk 30 saati Diksiyon, kalan 66 saati Temel Oyunculuk uygulamalarını kapsamaktadır. Grup derslerimiz hafta içi ve hafta sonu gruplar halinde olacak ve öğrencilerimize uygun saat planlaması yapılacaktır.

Kayıtlarımız kontenjanla sınırlıdır. Kesin kayıtlar, ön kayıtlardan sonra yapılacak mülakat, toplantı sonunda yapılacaktır. Dersler, eylül ayı içerisinde başlayacak olup tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. Başvuru sayısı yeterli olmayan kurslar açılamayacaktır.

Call Now ButtonBize Ulaşmak için