444 0 402

Sosyal Medyada Biz}

Muradiye Sanat Akademisi açıldı
Detaylı bilgi almak için iletişim formunu doldurun
KAYIT OL

Yazarlık Atölyesi

Şehrimizdeki genç ve yetişkin yazarları Atölyemiz sayesinde buluşabilmesini sağlarken onların duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilmelerine olanak sağlıyor. Yazarlık atölyesinde demir tavında pişer düsturuyla usta çırak ilişkisi uygulanacaktır. Bu minvalde Yazının didaktik kalıplarından çıkarak bireylerin özgün eserler ortaya koymasının önü açılacak ve duygu ve düşüncelerini kalemlerinin gücü sayesinde sayfalara aktarmaları sağlanacaktır. Atölyemizde, gramer açısından düzgün, edebi açıdan nitelikli metinler kaleme alabilme bilgi ve becerisini yazmaya meraklı bireylere rahatlıkla kazandırılabilecektir.

“Yazmalısınız, her şeyden önce, kendinizi memnun etmek için. Başkaları zerre kadar umrunuzda olmamalı. Fakat yazmak bir yaşam biçimi değildir çünkü yazmanın önemli bir bölümü yaşamaktır. Öyle bir yaşamalısınız ki bundan yazı doğmalı.”

Yazan insanların duyguları ve mantıkları arasında iyi bir köprü oluşturmayı başarmış insanlar olduğu düşüncesinden yola çıkarak eğitimlerimizi deneyimli eğitmenler ile hazırlanan programlarla oluşturuyoruz.

Atölyemizde; Edebiyat, kaynak taraması ve gözlem, imla kuralları, planlı ve etkili yazma, edebi türler, anlatım teknikleri, metin inceleme, hak ve sorumluluklarının bilinciyle, öykü yazma teknikleri, metin çözümleme, yazınsal metin oluşturma, deneme yazıları ve kompozisyon yazma gibi birçok yöntem ile yazarlığınızı geliştirmeye katkı sağlıyoruz. Yetişkin atölyesi ve çocuk atölyesi olmak üzere her gruba hitap edecek farklı eğitim yöntemleriyle çalışmalarımızı uyguluyoruz.

YAZARLIK ATÖLYEMİZDE KAZANIM ÖRNEKLERİ

Orijinal fikir üretme

Akıcılık

Esneklik

Orjinallik

Dikkatle hazırlanma

Gözünde canlandırma

Yanal düşünme

Sorunları tanımlama gibi beceriler elde edilir ve geliştirilir.

Call Now ButtonBize Ulaşmak için