444 0 402

Sosyal Medyada Biz}

Muradiye Sanat Akademisi açıldı
Detaylı bilgi almak için iletişim formunu doldurun
KAYIT OL

Spikerlik, Sunuculuk Atölyesi

Televizyondan ya da radyodan yapılan yayınlarla pek çok insanın evine konuk olma düşüncesi, medya sektöründe çalışmak isteyenlerin ortak nedeni haline gelmiştir. Bu mesleğe ilgi duyan gençlerimize Spikerlik ve sunuculuk alanında gerekli olan özellikleri kazandırılması amacıyla bu eğitim programı itina ile hazırlanmıştır. Eğitimler süresince haber spikeri, program sunucusu olmak, televizyon ve radyo kanallarında çalışmak, medya dünyasında çalışmak ve ya hitabet konusunda kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyen gençlere müthiş olanaklar sunmaktadır.

Eğitim programına katılan bireyler kurs süresince mesleki yeterlilik kazanabilme becerisini atölye ortamında kazanacaklardır. Eğitimlerimize katılan kursiyerlerimiz Kamera önünde konuşabilme, Dikkatleri üzerinizde toplayabilme, Düzgün bir hitabet ve kurallara uygun konuşabilme, Mesleki gereklilikleri atölye ortamında öğrenebilme, Gerek kamera önü ve ya bir programda Sunum becerisini geliştirebilme, Anlatım becerilerinizi fark edebilme ve geliştirebilme yetinizi ve en önemlisi özgüveninizin artmasını sağlayacaktır.

Eğitimler süresince

Canlı Yayın Spikerliğinin Önemi, Özellikleri ve Teknikleri

Dinleme – Düşünme – Konuşma Bağlamında Türkçe

Haber – Redaksiyon

Haber Spikerliği

Spor Spikerliği

Röportaj Teknikleri

Açıkoturum Program Sunuculuğu

Programcı ve Spiker – Sunucu Bağlantısı

Yönetmen ve Spiker – Sunucu Bağlantısı

Radyo Program Sunuculuğu

Televizyon Program Sunuculuğu

Yazım Dili, Türkçenin Öyküsü, Dil Bilinci

Sözcük ve Deyim Yanlışları

Radyo-Televizyon Anonsları Okuma

Tartışma Program Sunuculuğu

Belgesel Seslendirme

Reklam Metni Seslendirme

Radyo Tiyatrosu Seslendirme

Eğlence – Müzik – Magazin Programları Sunumu

Kongre, Seminer ve Protokol Sunumu

Anma ve Sanat Geceleri Sunumu

Diksiyon – Artikülasyon – Fonetik – Spikerlik Bağlantısı

Metin Değerlendirme ve Yorum

Program süresi:

Spikerlik ve Sunuculuk Eğitimi, hafta içi ve ya hafta sonu olmak üzere 2 gün ve günde 3’er saat olmak üzere haftada 6 saat, 16 hafta süren toplamda 96 saatlik bir eğitim programıdır. Bu eğitim programının ilk 30 saati Diksiyon, kalan 66 saati Spikerlik ve Sunuculuk uygulamalarını atölye ortamında eğitimi kapsamaktadır.

Kayıtlarımız kontenjanla sınırlıdır. Kesin kayıtlar, ön kayıtlardan sonra yapılacak mülakat, toplantı sonunda yapılacaktır. Dersler, eylül ayı içerisinde başlayacak olup tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. Başvuru sayısı yeterli olmayan kurslar açılamayacaktır.

Call Now ButtonBize Ulaşmak için