444 0 402

Sosyal Medyada Biz}

Muradiye Sanat Akademisi açıldı
Detaylı bilgi almak için iletişim formunu doldurun
KAYIT OL

Sanat Akademisi

       Sanat, bireyin estetikle beslenen insani duygularını hayata bakış penceresinden dışa vurumudur. “insanlar her nereye bakarlarsa baksınlar sanat ve tasarım çalışmalarını görebilirler, İnsan görebildiği, işitebildiği ölçüde kendini ifade eder.’’ Sanat penceresini açık tutma becerisini gösteren bir insan hem kendisine hem de yaşadığı topluma daha duyarlı olur.

     Sanat penceresini açık tutan kişi öncesinde sanatın lezzetini tatmış olduğu için kendisini eskisinden çok daha fazla ifade edecektir. Bu pencere sayesinde doğal olarak çevresiyle sürekli bir etkileşim halinde olacaktır. Öncesinde fark etmediği güzellikleri farklı bir bakış açısıyla görme yetisine sahip olacak ve etrafında olan biteni daha duyarlı hissedecektir. 

      Sanatın beşiği olan Anadolu topraklarında, ahilik geleneği sayesinde insanımız bin yıldır penceresini açık tutmayı başardığı için sanatın şefkatinden mahrum kalmayarak bugünlere kadar gelebildik. Bu sayede halkımız Derdini, hüznünü, neşesini, umudunu ilmik, ilmik kilimlere dokumuş, evinin duvarlarına, tavanlarına, ahşaba nakış, nakış işlemiş, Buram, buram hasret kokan, toprak kokusuyla bezeli türkülerle sanat penceresini açık tutarak torunlarına aktarmıştır. Anadolu topraklarında bin yıldır aşk ile güzeli aramış, aşk ile güzeli görmüş ve ona değer vermiştir. Bu nedenle duyarlılığını, çevreye ve insana saygısını yitirmemiş, doğallığından ve güzelliğinden bir şey kaybetmemiştir.

     Sanat akademi bünyesinde oluşturulacak olan TASARIM BECERİ ATÖLYELERİ sayesinde gençlerimizi bireysel olarak sanatla buluşturacağız. Bu atölyeler sayesinde youtuber olmak isteyene, oyuncu olmak, sunucu olmak isteyene, dizi senaryosu yazmak isteyene, dizi oyuncusu olmak isteyene, e-spor yapmak isteyene, yemek pişirmeyi sevene, bez bebek, kukla ve karagöz yapmak isteyene, şiir yazmak isteyene, futbol yorumcusu olmak isteyene hitap edecek imkânlar sunulacaktır. Yapılacak faaliyetler müfredatla ilişkilendirilebilir ama müfredatla sınırlandırılmayacaktır.

     Bu sebeple tasarım ve beceri atölyelerini herhangi bir spesifik faaliyetin yapıldığı bir yer olarak değil “öğrenciler yeteneklerini geliştirebilecekleri ve kendilerini rahatça ifade edebilecekleri, fırsatları ve araçları sunulacağı öğrenme ortamları” olacaktır. Gençlerimizin neye ilgileri varsa o alanda kendilerini rahatça ifade edebilsinler ki yaratılışlarındaki yeteneklerin farkına varsınlar ve onları zaman içerisinde geliştirsinler.

Call Now ButtonBize Ulaşmak için