444 0 402

Sosyal Medyada Biz}

Muradiye Sanat Akademisi açıldı
Detaylı bilgi almak için iletişim formunu doldurun
KAYIT OL

Öğretimde Drama Semineri

Muradiye Sanat Akademi bünyesinde gerçekleştirilen ‘’Öğretimde Drama Semineri’’ ne katılım sağlayan öğretmenlerimiz ezbere sığınmadan yöntemli öğrenmenin yolunu açacak,  katılımcı, aktif ve bir o kadar istekli öğrenme ortamı sağlanır. Seminer süresince işlenen yöntemler neticesinde öğrenciler derslerde, bilgiyi, kendi duygu, düşünce, gözlem, yaşantı ve yaratıcılığını kullanarak diğer bilgiler ışığında yaşamla ilişkilendirebilir ve kalıcı öğrenmeyi yaşarlar.

Öğretimde Drama çalışmasının, ders işleyişteki etkisi üzerine eğitim alan öğretmenlerimiz uygulama atölyeleri gerçekleştirmesinin önü açılacaktır. Bu eğitim programına katılan öğretmenler, kendi ders müfredatı nispetinde, konu kazanımlarına uygun Drama konulu ders planı hazırlayabilir, uygulayabilir ve öğrencilerinin ne şekilde kazanıma ulaştıklarını değerlendirebilirler.

Bilimsel araştırmalar neticesinde Milli Eğitim Bakanlığının müfredatının da benimsemiş olduğu yapılandırmacı yaklaşımla, çocuklarımızın yaparak-yaşayarak öğrenmesi hedeflenmektedir. Öğrencilerin eğlenerek, öğrenme yöntemiyle katılımını sağlayan Drama yöntemleri, bilginin somutlaştırılmasını, hayat ile ilişkilendirilmesini ve kalıcılığı sağladığı gibi geliştirilme ve uygulama açısından eğitim ve öğretimde çok büyük önem kazanmıştır. Böylece çocuğun sadece bilgili olmasına değil, Drama çalışmalarıyla duygusal ve sosyal gelişimine de destek verilmektedir.

Muradiye Öğretim Kurumlarımızın Medar-ı iftihar kaynağı Sevgili Öğretmenlerimiz DRAMA EĞİTİM SEMİNERİYLE Sadece 2019-2020 Eğitim öğretim dönemine değil, Geleceğe Hazırlanıyor…

26 Ağustos 2019
1.818 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now ButtonBize Ulaşmak için